Od 12 marca 2020 roku ograniczyliśmy działalność GOK czyli przestaliśmy prowadzić zajęcia, warsztaty, spotkania, odwołaliśmy imprezy, ale nie przestaliśmy pracować. Szybko opracowaliśmy pomysł działań w mediach społecznościowych i podjęliśmy prace nad dwoma ważnymi projektami. Obecne działania GOK:
AKF „Klaps” działa zdalnie od 26 marca. Prowadzimy ożywioną wymianę z uczestniczkami i uczestnikami zajęć filmowych i fotograficznych. Zaproponowaliśmy „FOTO CHALLANGE”, „Zajęcia filmowe on-line dla każdego”, „Filmowe wyzwanie”, „Zadania dla grupy filmowej na Em”, zapraszamy na „Domowe seanse z Klapsem”. Od 17 kwietnia publikujemy fotografie, które mogą poprawić nastrój, a po 20 kwietnia ogłosiliśmy nowe zadanie-wyzwanie – „Gastro-Foto”. Wszystkie propozycje są otwarte, mają charakter zabawy, nie wymagają specjalistycznego sprzętu. Uczestnicy odpowiadając na nasza propozycję, wysyłają do nas swoje prace, my je omawiamy, komentujemy i publikujemy. Nad zdalnie prowadzonymi zajęciami czuwa świetny zespół: Mariusz Gruszka (autor zadań i omówień realizacji), Jędrzej Pisarek (autor zajęć filmowych i podpowiedzi filmowych), Renata Jeromin (administratorka profilu, autorka propozycji zadań fotograficznych), Anna Zachurzok (koordynatorka, autorka zadań dla najmłodszej grupy).
Zapraszamy na FB https://www.facebook.com/akfklaps/?epa=SEARCH_BOX
Gminny Ośrodek Kultury podtrzymuje kontakt z sympatykami, składa propozycje e-zajęć. Informujemy, relacjonujemy czym zajmujemy się w czasach korona wirusa, ogłosiliśmy wielkanocną zabawę „Podziel się fotopisanką”, prowadzimy internetowe zajęcia z literatury pod nazwą „Ćwiczenia z literatury nie tylko dla Uniwersytetu Trzeciego Wieku” (zamieściliśmy pierwsze odpowiedzi). Rozsyłamy także smsy do seniorów. Zaangażowane w prowadzenie profilu są Renata Kocur i Anna Zachurzok.
Prowadzimy pracochłonny i rozległy projekt organizacji i opracowania archiwum Amatorskiego Klubu Filmowego „Klaps”. Porządkujemy, przeglądamy, opisujemy, porównujemy, spisujemy wielkie zbiory dokumentów, fotografii, filmów. Dotąd wciąż brakowało czasu na poświęcenie się temu projektowi. Chcemy przygotować to archiwum tak, by je móc udostępnić.
Opracowujemy projekt (na czas po pandemii) na cykl spotkań z archiwalną fotografią i filmem prezentujących naszą gminę, życie społeczne, kulturalne, sportowe. Te materiały wspaniale pokazują jak zmieniała się rzeczywistość, jak my się zmienialiśmy i są świadectwem wyjątkowego kapitału jakim dysponuje nasza społeczność.
Ponadto Gminny Ośrodek Kultury prowadzi drobne prace remontowe, porządkowe, dekoratorskie. Szyliśmy maseczki dla siebie. Kontynuuje zadania z zakresu administracji, księgowości czy pracy biurowej.
Wykorzystujemy ten czas intensywnie, wdrażamy nowe formy kontaktu z odbiorcami i prowadzenia działalności kulturalnej, realizujemy nasze zadania.
Ekipa GOK