KONCERT ODWOŁANY

11.09 (sobota) godz. 18.00

"Klub pod Amfiteatrem"Mirek i Magdalena Czyżykiewicz "PIANO"

  Z przyczyn technicznych koncert zostaje odwołany i przeniesiony na wiosnę 2022r. Mirek Czyżykiewicz połączył brzmienie swojej lutniczej gitary Teryksa  z gitarą elektryczną swojej żony Magdalena Czyżykiewicz-Janusz . Razem są w trakcie tworzenia muzyki do tekstów wybitnych autorów i poetów, a płyta "PIANO" ukaże się 30.06.2021 roku. Będzie to płyta o ludzkich emocjach,  Miłości i relacjach. Refleksyjna i klimatyczna, a jednocześnie z typowym "zadziorem" nie tylko  za sprawą gitary elektrycznej Magdy, ale przede wszystkim dzięki szczególnemu brzmieniu głosu Mirka. Będzie to wyjątkowa forma połaczenia twórczości Mirka i Magdaleny, próba syntezy pierwiastka męskiego i żeńskiego ich wspólnej pasji, oraz pracy na przestrzeni ostatnich lat. Płyta Piano ma swoją wyjątkową historię tworzenia, a każdy utwór,  kompozycja muzyczna , dźwięk i aranżacja ma jakieś konkretne znaczenie i swoją małą opowieść. Artyści założyli i zbudowali własne studio nagrań w pracowni mieszczącej się w ich domu. Zyskali dzięki temu pełną przestzreń i swobodę tworzenia, którą będzie można usłyszeć już niebawem na płycie.  Płyta będzie dostępna we wszystkich Empikach w polsce, dystrybucją fizyczną zajął się Asfalt direct. Single i  płyta będzie też dostępna na wszytskich platformach streamingowych i downlaod'owych (spotify, tidal,aple music etc.) za sprawą e-muzyki. Planowany jest preorder, o którym Artyści będą informowali na swojej stronie. Koneserów twórczości Mirka Czyżykiewicza czeka też nielada gratka, ponieważ PIANO - Mirka i Magdaleny ukaże się również na winylu. Na płycie znajdą się teksty wybitnych  pisarzy. Jacka Bończyka - Jego na płycie Mirka i Magdy będzie najwięcej, bo aż 3 utwory, czwarty jest w trakcie realizacji i Artyści liczą, że też trafi na krążek. Oprawą słowną zajeli się jeszcze znakomity Grzegorz Tomczak, Antoni Muracki i Grzegorz Walczak. Swój wkład również obiecał Piotr Bukartyk, który jest w trakcie pracy nad tekstem. Będzie można również usłyszeć słowa Jonasza Kofty, Josifa Brodksiego w przekładzie Stanisława Barańczaka, Tadeusza Różewicza oraz Ukochanej Poetki Magdaleny, Anny Andriejewny Achmatowej w przekładzie Zbigniewa Dmitrocy.   [/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Pierwszym singlem promującym  płytę jest piosenka „I znów mnie tylko pół” z tekstem poetyckim Jacka Bończyka Jacek Bończyk Priv i muzyką Mirka i Magdaleny Czyżykiewicz ,którą mozna było usłyszeć przed premierowo 25.12.2020 roku w Radio RDC w Strefie Kultury Teresy Drozdy. Oficjalna premiera odbyła się na Oficjalnym Fanpag’u Mirosława Czyżykiewicza na facebooku, a tażke kanale Youtube.

Na oficjalnym kanale YouTube Magdaleny Czyżykiewicz został opublikowany teledysk do premierowej piosenki, w którym możemy oglądać oboje artystów. Za reżyserię, zdjęcia, montaż oraz produkcję nakręconego w Grodzisku Mazowieckim klipu odpowiada firma Art of Mag. Obraz do utworu “I znów mnie tylko pół” można oglądać pod tym adresem: https://www.youtube.com/watch?v=k2Ivr9o10L8.

 

Utwór znalazł się na playliście Spotify „New Music Friday Polska” wśród najciekawszych nowości. A także został przedstawiony  w „Zakamarkach” u znakomitego Marka Niedźwieckiego w radio 357 .

Utwór uzyskał łaczie ponad 40 tys odsłon, w niecałe 3 tygodnie,  co jak twierdzą Artyści, na ten specyficzny rodzaj muzyki jest sukcesem.

 

bilet: 35 zł  w przedsprzedaży, 45  w dniu koncertu

przedsprzedaż biletów od 6 sierpnia

ilość miejsc ograniczona!