19 kwietnia 2024 (piątek), godzina 19.00

Klub pod Amfiteatrem

PREZENTACJE JUBILEUSZOWE NR 4

 

 

Kwietniowe prezentacje należą do Grzegorza Zawadzkiego i Miłosza Karelusa, obaj przygotowali zdjęcia natury. A w cyklu „Z filmoteki AKF „Klaps” kolej na okres od 1986 do 1990 roku. Spotkajmy się.

„W mojej okolicy”

Przygotowana wystawa ma tytuł „ W mojej okolicy” i składa się ze zdjęć przyrodniczych zrobionych w okolicy Chybia. Autorem zdjęć jest Grzegorz Zawadzki, absolwent Policealnej Szkoły Fotograficznej w Katowicach. Początkowo zajmował się fotografią zawodową, ale brak satysfakcji z pracy fotografa skierował jego karierę na zupełnie inne tory. Zainteresowanie fotografią jednak pozostało. Dopiero emerytura pozwoliła w pełni poświęcić się pasji. Od paru lat jest członkiem AKF Klaps i właśnie tu znajduje inspiracje do dalszej twórczej pracy.

 

„Z Filmoteki AKF Klaps. Lata 1986 – 1990”

W tym okresie powstało zaledwie 9 filmów, prym wiódł Zbigniew Wróbel, ale działał też Józef Brzóska. Warto jednak zaznaczyć, że w 1989 roku Franciszek Dzida nakręcił blisko godzinne „Piętra samotności”. Pokażemy lub przypomnimy Państwu zabawne „Zaproszenie” Zbigniewa Wróbla (1986), eksperymentalną „Rozmowę z Tobą” Franciszka Dzidy i „Krajobraz miłosny” z ukochanego Kazimierza Franciszka Dzidy

 

„W ujęciu botanicznym”

W dzisiejszym świecie, pełnym pośpiechu i naznaczonym brakiem czasu, warto na chwilę się zatrzymać, docenić to co nas otacza. Każda fotografia, która będzie pokazana w ramach mojej wystawy, jest właśnie taką chwilą wytchnienia, skupienia się na tym, czego na co dzień nie doceniamy. Chciałem pokazać bogactwo roślin, które nas otacza. Od pierwszych śnieżyczek przebiśniegów pojawiających się na przedwiośniu, poprzez jaskry, które są pełne ciepłych, letnich promieni słońca, po jakże urokliwe i subtelne zimowity jesienne zamykające niejako czas kwitnienia kolejnych gatunków.  Na swoich fotografiach starałem się ukazać każdy kwiat oraz roślinę w nieco nieoczywisty sposób, który podkreśli ich piękno i ulotność. Serdecznie zapraszam na moją wystawę.

O Autorze:
Nazywam się Miłosz Karelus. Od kilkunastu lat moją pasją jest fotografia. W szczególności ta przyrodnicza. W każdej wolnej chwili towarzyszy mi aparat fotograficzny, prawie każdego dnia planuję kolejne plenery, wyszukuję nowe miejsca, zwłaszcza te w bliższej i dalszej okolicy, gdzie mogę podziwiać i zatrzymywać w kadrze bogactwo flory i fauny. Swoją przygodę z fotografią zaczynałem w AKF Klaps jako nastolatek, na początku korzystałem z analogowego Zenita, sam wywoływałem w ciemni czarno-białe zdjęcia. Obecnie korzystam z możliwości jakie daje fotografia cyfrowa.

 

 

wstęp: 1 zł