21.05  (środa) godz. 19.00

Fabryka Kultury / sala widowiskowa –  ul. Cieszyńska 2

W ramach cyklu „Bielska Scena Kabaretowa” w Chybiu

Finał sezonu – kabaret „MASZTALSCY”

 

 

 

Dwaj dziennikarze: Jerzy Ciurlok i Aleksander Trzaska stworzyli w Polskim Radio Katowice Radiowy Klub Dowcipu. Pierwsza antenowa prezentacja śląskiego dowcipu została dokonana w audycji „Lato z Radiem” w 1986 roku – Aleksander Trzaska był prezenterem tej popularnej audycji od początku jej istnienia – a jesienią odbył się pierwszy występ estradowy.

Od tamtej pory kabaret występował tysiące razy w Polsce i kilkaset razy za granicą: w Australii, Austrii, Chorwacji, Czechach, Francji, Hiszpanii, Irlandii, Kanadzie, Niemczech, Szwecji, USA i Włoszech. Ma też na swoim koncie liczne wydawnictwa fonograficzne i książkowe, film zrealizowany przez wybitnego polskiego filmowca – reżysera i operatora, Janusza Laskowskiego, 96 pełnometrażowych programów telewizyjnych, kilkaset audycji radiowych, około dwóch  tysięcy odcinków autorskich rubryk humorystycznych w różnych gazetach, kilkanaście autorskich reklam radiowych – z których jedna została wyróżniona główną nagrodą na Ogólnopolskim Festiwalu Reklamy Radiowej; niezliczoną ilość wywiadów oraz okazjonalnych autorskich opracowań dla różnych mediów.  Wszystko to jest pochodną długoletniej pracy kolekcjonerskiej i badawczej.

Zebrali wielotysięczną kolekcję dowcipów, co zaowocowało powstaniem prac teoretycznych, w których przeanalizowali funkcję, formę i konstrukcję żartów, zbadali dowcipy pod kątem historycznym, lingwistycznym, socjologicznym, geograficznym, filozoficznym, logicznym i pod wieloma innymi „cznymi”.
Co najważniejsze: ci wybitni teoretycy humoru są też znakomitymi praktykami.  Wiedzą jak, kiedy, z czym oraz gdzie dowcip podać i czynią to po mistrzowsku.

Każde ich spotkanie z widownią, to nie tylko wspaniała zabawa, ale i lekcja savoir-vivre. Swoisty kurs towarzyskiego obycia.

Wielu widzów próbuje robić notatki, ale tempo spektaklu i częste salwy śmiechu utrudniają zapis, więc niektórzy by więcej zapamiętać chcą przyjść drugi raz.

Dlatego uprzedzamy: powtórki nie będzie.
Każdy wieczór BSK przedstawiany jest tylko raz.

 

Zaprasza gospodarz wieczoru Piotr Skucha

 

 

wstęp wolny  tylko za okazaniem wejściówki.

Wejściówki do odebrania w Fabryce Kultury przy ul. Cieszyńskiej 2 w godz. pracy Ośrodka od 6 maja