Kliknij w obrazek- zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmiku

Uczennice i Uczniów klas 4 – 8 zapraszamy na zajęcia teatralne.

Warsztaty odbywają się w środy od 16.00 do 18.00 w tymczasowej siedzibie AKF „Klaps”, ul. Bielska 40. Są zupełnie darmowe. A atmosfera – fantastyczna!

Zajęcia teatralne w Gminnym Ośrodku Kultury w Chybiu od 2012 roku prowadzi Grzegorz Czorny – aktor, konferansjer, kabareciarz. W tym czasie przygotował z młodzieżą 8 premier teatralnych i wraz z grupami zagrał kilkadziesiąt przedstawień.

Deklaruje: teatr to moja pasja, którą rozwijam już od 30 lat. A praca z młodzieżą stanowi ciekawe wyzwanie. Uwielbiam tą pracę i zmagania z wyobraźnią lub zwykłym „nie da się” by wszystko to przeobrazić w eksplozję talentów na scenie. Teatr to też przygoda. Może nawet na całe życie. Przynajmniej warto spróbować by się o tym przekonać.

I jeszcze parę faktów o prowadzącym:

Edukację sceniczną, teatralną, filmową i estradową zdobył dzięki licznym doświadczeniom i współpracy ze znakomitymi osobowościami filmu ,teatru i estrady. Od 28 lat członek Stowarzyszenia Centrum Sztuki KONTRAST. Współorganizator trzech edycji Międzynarodowych Spotkań Teatralnych „Razem”. Organizator Bielskiej Edycji Krakowskiego Salonu Poezji.

Zagrał w wielu spektaklach realizowanych przez Stowarzyszenie Centrum Sztuki KONTRAST, w Teatrze Polskim w Bielsku-Białej, a także w Teatrze Lalek Banialuka, Teatrze Bohema i kilku innych. Bierze też udział w off – owych produkcjach filmowych, także tych realizowanych przez AKF „Klaps”.

Grzegorz Czorny i Załoga GOK

O ZAJĘCIACH

Zajęcia teatralne prowadzi Grzegorz Czorny, aktor bielskich scen, on wtajemnicza w arkana aktorstwa i zaraża teatrem. Uczestnikami są dzieci ze szkół podstawowych oraz młodzież ze szkół średnich i studenci. Grupy przynajmniej raz w roku wystawiają nowy spektakl, w sezonie grają też spektakle powtórkowe. Od 2016 roku w grupie Galimatias scenariusze pisane są przez samych uczestników, a więc mają na swoim koncie także spektakle autorskie. Pandemia sprawiła, że zmierzyli się też z wystawianiem sztuk on-line. Grupy kilka razy w roku jeżdżą do teatru.

Zajęcia prowadzi Grzegorz Czorny

TERMINY I GRUPY

Zajęcia odbywają się w środy w tymczasowej siedzibie AKF „Klaps” w budynku handlowo-usługowym ul. Bielska 40, piętro III (dawny hotel robotniczy)